שאיבת ביוב - בר צבי


מערכת האינסטלציה היא מערכת מגוונת, המורכבת משני חלקים עיקריים: החלקים הנמצאים בתוך המבנה שלנו וחלקים הנמצאים מחוצה לו.
 

שאיבת ביוב באמצעות חברת אינסטלציה מקצועית

ההבדל בין שתי מערכות המשנה הוא בהיקף הפעילות שלהן: המערכות החיצוניות, אלו שמזרימות את המים הנקיים לבתים ומפנות מהן את השפכים, הן גדולות יותר בהיקפן בהשוואה למערכת הביתית או מערכת הבניין. המערכת החיצונית לפינוי שפכים מורכבת מחלקים שונים, שלעיתים יצטרכו טיפול כלשהו. אחד מהטיפולים הללו הוא שאיבת ביוב, כאשר היא יכולה להתבצע מתוך מקום מוגדר בתוך מערכת הביוב (כמו בורות ביוב או בורות ספיגה), או שהיא יכולה לשאוב ביוב אשר יצא ממערכת הביוב ויצר הצפה.
 

שאיבת בורות ספיגה

לפעמים, שירותי שאיבת ביוב יהיו חיוניים לשם ריקון בורות הספיגה. בורות אלו, שעדיין נמצאים בשימוש, אוגרים בתוכם שפכים המגיעים ממבנים שונים. מאחר ואין בבורות הללו חיבור למערכת הביוב האזורית, שאיבת הביוב מהבור מהווה למעשה אמצעי לשמור על בור הביוב, שיוכל לספוג שפכים נוספים בעתיד. בורות הספיגה, שבעבר היו נפוצים בחצרות הבתים, אסורים היום לשימוש בשל הסכנות התברואתיות והסביבתיות הגלומות בהם. לכן, חשוב ששאיבת הביוב תתבצע רק על ידי חברה מורשית, אשר מצוידת בכלים המתאימים לבצע את השאיבה. השאיבה של הביוב מבור הספיגה, בניגוד לשאיבת הצפה, היא שאיבה תקופתית, כאשר תדירות השאיבה תלויה בגודלו של בור הספיגה, כמו גם בהיקף השימוש שנעשה בו.

 

שאיבת בורות שומן

המכשור שאיתו מבצעים שאיבת ביוב יכול לשמש אותנו גם לשאיבת פסולת מסוג אחר. השומן הוא תוצר לוואי נפוץ מאוד של עבודה יומיומית, אך כזה שמגלם בתוכו סכנה לא קטנה למערכת הביוב שלנו. השומן נדבק לדפנות הצנרת שלנו ויכול להתפתח, במצב של הזנחה, לסתימה גדולה. כדי להימנע מכך, במקומות רבים מותקן בור להפרדת השומן משאר השפכים, שגם מאחסן את השומן. בדיוק כמו במקרה של בור הספיגה, גם את בור השומן יש לפנות אחת לכמה זמן, באמצעות הביובית, על מנת לרוקן אותו לאפשר לשומן חדש להיכנס אל תוך הבור. בורות השומן משמשים בעיקר צנרת המותקנת במוסדות גדולים, בייחוד בעסקי המזון.
 

שאיבת ביוב בר צבי
 

שאיבה יעילה

בשל חשיבותה, שאיבת ביוב חייבת להתבצע באופן יעיל ומהיר, על מנת לצמצם את החשיפה לביוב ולשומן. מי שמסוגל להעניק שירותי שאיבה מיומנים היא חברה בעלת הרישיון המתאים, הציוד הנכון והידע המקצועי הנדרש. בשיחה עם נציגי חברת השאיבה, חשוב שתתנו להם מידע מקיף על השאיבה הרצויה- מהו היקף הביוב אשר יש לשאוב? היכן הוא נמצא? האם מדובר בשאיבת הצפה (מה שיצריך גם טיפול במקור הסתימה) או בשאיבה תקופתית? כאשר תשאלו שאלות אלו, תוכלו לדעת האם החברה שמולכם ערוכה להעניק לכם את השירות המתאים עבורכם. החברה היא גם זו שתיידע אתכם בנוגע לתדירות השאיבה הנדרשת, במקרה של פינוי בור שומן או ספיגה.

 

עבודות אינסטלציה מהמעלה הראשונה

אחד מהשירותים הרבים אשר מעניקה חברת בר צבי ביובית ללקוחותיה הוא שאיבת ביוב בנקודות שונות. השאיבה שלנון מלווה באבחון מקיף של מצב הבור או הצנרת, על מנת לתת את המענה הטוב ביותר- הן לעניין השאיבה והן למצב הצנרת. לעיתים, הצורך בשאיבה מלמד על צנרת שלא נמאת במצב אופטימלי (כגון צנרת שיש בה סתימה או צנרת שהתפוצצה, עקב סדקים קטנים שהתגלו בה). כך, על ידי הזמנת חברת בר צבי ביובית, תוכלו לא רק לבצע את השאיבה, אלא גם לשפר את מצבה של הצנרת שלכם, כך שתשמש אתכם למשך תקופה ארוכה יותר, ביעילות רבה יותר. 

קידום אתרים
קידום אתרים
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק